Trafik Kazalarında Mağdur Hakları

Bilindiği üzere ülkemizde her yıl yüzbinlerce yaralanmalı ve ölümlü trafik kazaları yaşanmaktadır.

KGM’ nin ( Karayolları Genel Müdürlüğü) istatistiklerine göre bu kazaların %98 insan kaynaklı hatalardan meydana gelmektedir. Hal böyle olunca mağduriyet yaşayan kişinin tazminat hakları, hakkın nasıl tazmin edileceği ve bu mağduriyetin giderilmesi hususundaki muamma birçok hak sahibinin hakkına kavuşmasında büyük bir engel olmaktadır.

Hakkın sahibine ulaştırılmasında elbette en büyük görev vekillik hizmeti yürüten Avukatlardadır. Fakat verilecek bu hizmet uzmanlık gerektiren bir hizmet olup izlenen yolda yapılacak en küçük bir hata mağdur kişinin tazminat hakkına ya hiç kavuşamaması yada eksik kavuşmasına yol açmaktadır.

Eğer bir trafik kazası mağduru iseniz öncelikle yapılması gereken, bu işi uzmanlık alanı edinmiş kişilerden destek almak ve nihayetinde bu yola uzman kişilerle devam etmektir. Ne yazık ki ülkemizde bu mağduriyetleri fırsata çevirmeye çalışan kişiler ve şirketler bulunmaktadır. Bu sebeple çıkacağınız bu yolda işin uzmanı bir Hukuki Danışmandan destek almanızı tavsiye ederiz.